Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

Proč vznikla bojová plemena

Historie bojových plemen sahá do dávné minulosti. Dokládá to obliba u různých panovníků a národů. Bojoví psi se využívali v bitvách již ve starověku jako účinná útočná zbraň. Odstrašovali svým vzhledem i bojovou schopností. Byli od ranného mládí cvičeni k boji tak, aby odstrašovali všechny, kromě svého pána. Jeden pes „zneškodnil“ více než sto domorodých obyvatel. 

Více informací na nových stránkách Bojová plemena

Egyptský lučišník Bytva Asiřanů s Elamity

 

 

Zneužití síly a vytrvalosti

Známější je však využití zápasnických psů pro lov velké a nebezpečné zvěře. Psané záznamy pocházejí opět z dob starověku a jejich legalita končí v nedávné minulosti. Šelmy útočily na stáda chovanými lidmi, to donutilo obyvatele k redukci jejich počtu. Z nutnosti se stala zábava oblíbená jak u šlechty tak u obyčejného lidu, kteří v těchto zápasech nacházeli únik od chudého života. Hony na kance, medvědy, na jiných kontinentech také na lvy se staly postupen času brutální součástí pobavení a dokoce zbohatnutí a prestiže. Psi se speciálně cvičili na ochočených zvířatech... Více na bojová plemena

 

Alexandr Veliký

 

Bude to daleko horší

 

Souboje psů proti medvědům a býkům rychle ustupovaly něčemu daleko hořšímu - bojům psa proti psovi.

Během 19. století se téměř v každém státě USA konal týdně nejméně jeden velký zápas. Tato „zábava“ byla brána jako rodinná událost. Muži všech sociálních vrstev brali na zápasy i své potomky. Trénovaní psi měli neobyčejně tvrdý a pro mnohé nepředstavitelný život. Štěňatům se upírala veškerá socializace se světem zvířat i lidí. Byla držena v temných oddělených místnostech a styk udržovala pouze s majitelem. Nezkušené psy cvičili jejich páni na kočkách a nečistokrevných rasách. Dále se psovirůzným cvičením posilovaly svaly v čelistech a denně se svým trenérem naběhal několik kilometrů pro zlepšení fyzičky, kterou nutně potřeboval při několikahodinovém zápase na život a na smrt.

Nejcenějšími psími bojovníky se stali pitbulteriéři, kteří svým majitelům dokázali vybojovat neobvyklé jmění.

 

 

optimalizace PageRank.cz

 

 

TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek